Kategorie
Perfumy

Anatomia perfum

flakon perfum
W przeciwieństwie do tanich zapachów dostępnych w sklepach z używanymi rzeczami delikatne zapachy wydają się być subtelne, dobrze wykonane i wyraźnie złożone.

Składają się z naturalnych składników, naparów i olejków, które lepiej dopasowują się do naturalnego zapachu ciała. Starannie wykonane i wymieszane luksusowe spraye do ciała są najwyższej jakości i zapachu.

Dodatkowo delikatne zapachy zmieniają się i ewoluują w ciągu dnia i na użytkownika. Są bardziej dynamiczne i prawdopodobnie mają kilka poziomów zapachu. Dzieje się tak, ponieważ najlepsi specjaliści od perfum współpracowali, aby dodać nuty górne, środkowe i bazowe do zapachów. Po nałożeniu jednego lub dwóch dabów lub sprayów perfumy opadną po kilku minutach. Gdy zapach połączy się z chemią twojego ciała, powstanie nowy zapach. Aby cieszyć się długotrwałym zapachem, perfumy należy nakładać oszczędnie.

Ciesz się fascynującymi zapachami przez cały dzień

Niektóre perfumy blakną w ciągu dnia, podczas gdy innych nie trzeba ponownie nakładać. Perfumy rozchodzą się w kółko. Dzieje się tak, gdy ciepło twojego ciała zmienia się i wchodzi w kontakt z ciepłem. Często tak jest w przypadku luksusowych zapachów. Ich zapach zmienia się subtelnie w ciągu dnia.

perfumy

Każde luksusowe perfumy są jedyne w swoim rodzaju. Ponieważ każdy z nich ma unikalną chemię ciała, żadne dwie osoby noszące ten sam zapach nie wytworzą tego samego zapachu. Nawet jeśli cały świat używa tylko jednych perfum, nie ma mowy, abyś znalazł kogoś, kto pachnie dokładnie tak jak Ty. Ta rozbieżność staje się bardziej oczywista gdy w szlachetnych perfumach zaczynają pojawiać się nuty górne, środkowe i bazowe.

Przechodzenie przez wieloaspektowe zapachy

Zasadniczo esencje, które budują zapach, nazywa się „akordem”. Składa się z wielu nut, które łączą się, tworząc nową. Nuty grają jak małe przebłyski zapachu, które wyłapujesz, gdy wiatr pieści twoje włosy. Są to subtelne, ale uderzające zapachy, które pojawiają się na świecie, gdy machasz rękami, wiążesz włosy lub zdejmujesz szalik.

Perfumy mogą odtworzyć Twoje ciało magiczne wymiary. Na początku coś słodko kwiatowego może przytłoczyć twoją istotę, ale po kilku godzinach możesz poczuć zapach wody. Pudełko perfum nie powie Ci wszystkiego o swoich nutach. Dlatego konieczne jest przeprowadzenie badań, aby określić, dlaczego kochasz jeden konkretny zapach. Obserwuj, jak zapach zmienia się z mocnego w subtelny, ale utrzymujący się aromat. Rozpoznaj zapachy i odkryj dokładnie, czym jest ten dziwny zapach, w którym się zakochujesz.

Nuty głowy, często nazywane głową, to związki, które czujesz natychmiast i trwają około pół godziny. To zapach, który uderzy w Ciebie pierwszy. Chociaż może być najsilniejszy, wkrótce wyparuje.

Tymczasem nuty środkowe, zwane sercem, rozwijają się po pół godzinie od nałożenia perfum. Wchodzą na scenę po tym, jak znikną górne nuty. Ich subtelny, ale równie przyjemny zapach utrzymuje się znacznie dłużej niż poprzednie nuty. Potrwają kilka godzin, a następnie będą działać w połączeniu z nutami podstawowymi.

Nuty bazy, znane również jako suche, to te, które pozostają na skórze pod koniec dnia. Rozpraszają się najwolniej. Nie są tak silne jak pierwszy rodzaj nut, ale te podstępne związki z pewnością zapewnią ci magiczne małe niespodzianki. Nuty bazy mają głębię, która może Cię zaskoczyć po rozpyleniu perfum.

W szczególności nuty bazowe mogą być jednymi z droższych składników w perfumerii. W rezultacie coraz więcej perfumerii wykorzystuje syntetyczne zapachy do tworzenia fantastycznie wyrafinowanych nut bazowych.

Co jest tanie, a co nie?

Jednym z powodów, dla których fałszywe perfumy są znacznie tańsze w produkcji, jest to, że naśladują one górne nuty perfum. Jeśli masz szczęście, dostaniesz nawet średnie nuty. Jeśli chcesz porównać fałszywe perfumy z prawdziwymi perfumami, nie powinieneś porównywać podczas pierwszych dotknięć. Musisz wiedzieć, że obaj dołożą wszelkich starań, aby cię ogłuszyć i zadziwić. Powiedziawszy to, obserwuj, jak oboje pachną na twojej skórze co dwie godziny. Tańsze perfumy będą albo nieprzyjemnie pachniały, albo w ogóle nic.

Ale po raz kolejny żaden z nich nie jest wyraźnym wskaźnikiem taniości lub luksusu. Nawet drogie perfumy mogą zawierać tylko jedną nutę zapachową, ale to nie znaczy, że będą pachnieć tanio lub sztucznie. Perfumerie mogą również wypuszczać tani zapach, który jest wyrafinowany, ale nie pachnie słodko.

Dodaj komentarz