Kategorie
Perfumy

Chicago High autorstwa Vilhelma Parfumerie

perfumy
Jakiś czas temu recenzowałem Fleur Burlesque by Vilhelm Parfumerie i wspomniałem o kobiecych inspiracjach, jakie czerpie zapach z La Belle Epoque i tancerek can Can Moulin Rouge, dziś podążając za linią, w której przeskakujemy na początek lat 20. z zapachem unisex, który ma na celu złapać atmosferę tamtych lat.

Chicago High to hołd złożony klasykom zapachów z lat 20., które niczym olfaktoryczny wehikuł czasu przenosi nas do czarującej epoki szalonych lat dwudziestych. „Chciałem wyrazić ten żywiołowy, dekadencki stosunek do życia epoki zmierzającej do jego ostatecznego kulminacji – a jednocześnie chciałem dać do zrozumienia, że ​​pod powierzchnią tego całego przepychu kryją się przepaście – nie tylko dekadencja społeczeństwa”, mówi Jan Vilhelm.

NUTY ZAPACHOWE

Nuta głowy: szampan, ananas, bergamotka
Nuty serca: miód, tytoń
Nuty bazy: skóra, paczula, bursztyn

DETALE

Płeć: Unisex
Stężenie: woda perfumowana
Rodzina zapachowa: Owocowe Pikantne Skórzaste
Perfumiarz: Marc-Antoine Corticchiato

Chicago High to zapach, który nie opisuje osoby ani historii, ale raczej atmosferę, jak wspomnieliśmy wcześniej, ma odniesienie do lat 20. i jeśli pomyślimy o Chicago, możemy zrozumieć „wysoką” prohibicję, która rozpoczęła się w USA a jazz stał się popularny, więc wyraźnie myślimy, że ograniczone miejsca w pomieszczeniach stały się tajnymi barami lub miejscami imprez, więc Chicago High odtwarza atmosferę szampana i innych alkoholi biegających wokół z nutami ananasa i bergamotki, przesyconych miodem i tytoń. Zapach, który jednocześnie pozostawia posmak skóry, bursztynu i paczuli, podobny do zmysłowego, zadymionego wspomnienia wspaniałego, niezapomnianego i wspaniałego wieczoru.

Nie jest łatwym zapachem na początku, którego zwykle oczekujesz od klasycznej seksownej kobiety, seksownego mężczyzny, historii miłosnej, ale tutaj nie wskakujesz w wehikuł czasu, aby spędzić noc w ukrytym barze w Chicago. Jest zupełnie inny, więc muszę to przyznać, kiedy zrozumiesz zapach, naprawdę zaczniesz się nim cieszyć. Mądry czas trwania może z łatwością osiągnąć 8 godzin i ma bardzo ładną kiszonkę i projekcję. Te perfumy zostały wydane w 2020 roku wraz z Body Paint z fajną koncepcją opisywania doświadczenia, a nie osoby.

Chicago High jest dostępny w 20 ml, 50 ml i 100 ml

Dodaj komentarz