Kategorie
Perfumy

DSH Perfumes Peace, Love i Perfume – Poważna zabawa

perfumy
Myślę, że są chwile, w których prawdopodobnie przywiązuję zbyt dużą wagę do branży perfumeryjnej. Dlatego cieszę się, że bywają momenty, pozwalające otrząsnąć się z zarozumiałej postawy i pamiętać, że perfumy są zabawne. Nieustanną okazją do tego jest dla mnie Projekt PLP stworzony z okazji trzeciej rocznicy istnienia grupy na Facebooku Peace-Love Perfume, czyli w tym świecie skrótów PLP. Pomysłodawca i ringmaster grupy, Carlos J. Powell, skontaktował się z wieloma perfumiarzami, aby stworzyć zapachy. Jednym z perfumiarzy, z którymi rozmawiał, była Dawn Spencer Hurwitz z DSH Perfumes.

Dał jej krótki opis każdego z trzech perfum, po jednym na każde słowo w nazwie grupy. Poprosił, aby Peace był medytacyjnym zapachem kadzidła. Uwielbiam być „seksownym zwierzęcym zapachem”. Perfumy mają być „tradycyjną wodą kolońską z niespodzianką w koncepcji”. Pani Hurwitz uwielbia tego rodzaju otwarte koncepcje i podejrzewam, że dzieje się tak dlatego, że dobrze się bawi, gdy pozwala im się rozerwać. Jedną z rzeczy, które w niej podziwiam, jest to, że chociaż te mogą być dla nich nieco bardziej beztroskie, nigdy nie są niczym innym jak perfumami z wytrawnymi umiejętnościami pani Hurwitz na pokazie.

Poproszona o medytacyjny zapach kadzidła dla kompozycji Peace perfumiarka decyduje, że nie będzie polegać tylko na klasycznych aromatach, takich jak kadzidło i mirra. Nie, dorzuca trochę laotańskiego oudu, attar Bakula i Choya Ral. Na wierzchu odrobina zielonego liścia champaca i połączenie róży majowej z irysem dodają nieco kwiecistości, ale to jest obiecany zapach kadzidła. Moim jedynym problemem jest medytacja. Peace to domowa impreza miłośnika żywicy. Jest tak pełen ciekawych żywic i kombinacji, że jestem pewien, że nigdy nie mógłbym kontemplować jednego punktu podczas noszenia tych perfum. To tak, jakby najlepsze spotkania ze zbyt wieloma interesującymi ludźmi wokół ciebie nie mogły się zatrzymać z obawy, że możesz coś przegapić. Za każdym razem, gdy nosiłem Peace, żywice prezentowały się nieco inaczej i to ogromnie zwiększało moją radość.

Kiedy pani Hurwitz zostaje poproszona o zwierzęcy zapach na potrzeby Love i jestem pewien, że odda go idealnie, tak jak zrobiła to dla Peace. Wiem, że czeka mnie coś niezapomnianego, znając zwłaszcza jej zdanie na temat wspaniałych perfum z przeszłości. Kiedy poproszono ją o przejście na animalizm, wiedziałem, że będzie myślała o tych klasykach. Podobnie jak w przypadku Peace, dba o to, by nie zabrakło autentyczności w Love. Dlatego wybiera piżmo, cywet, kastoreum i ambrę, które są podstawą tych perfum z połowy XX wieku, a następnie przekręca je kombinacją bardziej współczesnych botanicznych zwierzęcych nut, ambrette, labdanum i hyracium. Wszystko to łączy się z fantastycznym indolowym jaśminem i gardenią. To jest tak przesadzone, że przypomniało mi Normę Desmond i kwestię, której nigdy nie powiedziała: Jestem wielka. To perfumy stały się małe.

Jak może już wiecie, uwielbiam ten renesans męskiej wody toaletowej, w którym obecnie się znajdujemy. Prosząc perfumiarkę o dostarczenie zakręconej wody kolońskiej dla stworzenia Perfume byłem bardzo podekscytowany. Pierwszy zwrot zaczyna się od użycia dużej dawki rabarbaru w połączeniu z grejpfrutem. Między tymi dwoma nutami jest cudowna synergia, ale prawdziwy zwrot następuje, gdy zanurza je w koniaku. To szybko wpływa do ziołowego serca bazylii w połączeniu z owocami i jaśminowym pittosporum. Przejście od góry do serca nie jest tak gwałtowne, jak mogłoby się wydawać. Hurwitz wygładziła przejście, więc jest ono bardziej stopniowe, niż mogłoby w rzeczywistości być. Ambrette i wetyweria zapewniają tradycyjne wykończenie Perfume, ale było wiele zwrotów akcji, zanim pozwoliły nam złapać oddech na końcu.

Peace i Love są siłą ekstraktową (mają silne stężenie) i utrzymują się na mojej skórze przez 12-14 godzin przy minimalnej dawce. Perfume utrzymują się przez 6-8 godzin przy średniej projekcji. Wszystkie trzy zapachy ukazują panią Hurwitz w najlepszym wydaniu, biorąc bardzo szeroki brief i komponując trzy perfumy z radosną pasją, która przenika każdą chwilę Peace, Love i Perfum.

Dodaj komentarz