Kategorie
Perfumy

Dwa pokolenia mężczyzn w zapachach Armani

Giorgio Armani Stronger With You Intensely
Czy jest lepszy sposób na opisanie perfum niż uważne wsłuchiwanie się w słowa wychodzące z ust jego twórcy? I tak Giorgio Armani powiedział: „charakterystyczne zapachy, którym nadałem swoje imię, wyglądają na moją modę, ponieważ oba są przeznaczone dla typu mężczyzny, który uważam za aktualny, prawdziwy, specyficzny dla swoich czasów”.

Stronger With You Intensely- Młoda i delikatna lawenda

Zapach młodego pokolenia z udziałem męskiej ale subtelnej nuty lawendy i słodkim gourmandowym wsadem. Stronger With You Intensely Armaniego to na wskroś nowoczesna męskość. To wir przypraw i bursztynu w złotym odcieniu kojarzącym się z klubem, burbonem lub rumem. Lawenda jest cicha i drugoplanowa, chowa się w tle, dodając ziołowy akcent nawiązujący do klasycznej, zarośniętej męskości z lat 70. i 80., podczas gdy zaskakujący niuans toffi wprowadza nowoczesny akcent.

Złoty, przystojny, bardzo współczesny i klasyczny, Stronger With You Intensely to zapach dla złożonego faceta reprezentującego pokolenie mężczyzn XXI wieku. Kompozycja promieniuje pasją i oryginalnością. Jej drzewny akord i cynamonowa esencja pozostawiają pragnienie głębokiej zmysłowości. Drzewny, bursztynowy fougere. Perfumy uosabiające pragnienie potężnej miłości, charyzmatyczne i uzależniające.

Armani Eau Pour Homme- Świeże, wykwintne i dorosłe

„Perfumy, które wybrałem i które staram się uchwycić to woda świeża, ale zmysłowa, prosta, a jednocześnie wyrafinowana”. Tak narodził się zapach Eau Pour Homme w 1984 roku.

Chociaż aromat nosi nazwę Eau i powinien kojarzyć się z lekką wodą, nie brakuje im charakteru. Został zaprojektowany przez perfumiarza Rogera Pellegrino i nie stroni od swoich typowo włoskich korzeni. Ponadto jest to zapach bardzo kontrastowy, a jednocześnie świeży, słoneczny i zdecydowany. Rozpoczyna się mieszanką typowo śródziemnomorskich owoców cytrusowych. W ten sposób Giorgio Armani łączy gorzką pomarańczę, mandarynkę, bergamotkę, petitgrain i limonkę. W rezultacie zapewnia prawdziwy zastrzyk dynamiki.

Jednak dom Armaniego nie poprzestał na tym. Dlatego Eau Pour Homme jest również wzbogacony wieloma przyprawami, takimi jak cynamon, goździki, gałka muszkatołowa, kolendra czy kminek. Następnie przychodzi jaśmin, aby przynieść jaśniejszą elegancję tego dość pełnego zestawu. Kończy się w bazie intensywnie drzewną nutą, ukazującą całą męskość mężczyzny Armaniego. Eau Pour Homme pozostawia ślad paczuli, mchu dębowego, cedru, wetywerii i piżma. Innymi słowy, to ponadczasowy symbol niepohamowanej miłości mężczyzn do bardzo męskich i świeżych woni.

Jeśli styl projektanta jest często uważany za bardzo elegancki i wyrafinowany, wykazał się również głęboką odwagą w całej swojej historii. Ponadto Giorgio Armani może pochwalić się, że naprawdę zrewolucjonizował męską garderobę, zwłaszcza w latach 70. Marka zaoferowała wówczas swoim klientom nowy sposób ubierania się, zarówno bardzo elegancki, jak i bardziej zrelaksowany niż dotychczas. W ten sposób kurtki Armani stały się bardziej płynne. Zrezygnowali również z podszewek na rzecz nowych, mniej formalnych rzeczy, zachowując przy tym nienaganną elegancję.

Co więcej, w taki sposób nadal charakteryzuje się odzież Armani. Poza tym brakowało tylko perfum, które pasowałyby do tych strojów z wyrafinowanym i urzekającym szlakiem. Właśnie dlatego dom Armani opracował swoje pierwsze perfumy dla mężczyzn w 1984 roku: Eau Pour Homme. Te perfumy chciały być autentyczne i nieuporządkowane. Pragnęły od razu jawić się jako ponadczasowe, nie podążające za trendami, ale wolące raczej kroczyć za swoim instynktem. Innymi słowy, to trochę tak, jakby Giorgio zrobił autoportret swojego sektora mody.

Dodaj komentarz