Kategorie
Perfumy

Feromony – zapach seksu

perfumy
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego perfumy twojego partnera mogą doprowadzić cię do szaleństwa, wiedząc, że twój partner nie jest perfumami? Czyjś naturalny zapach może sprawić, że u kogoś zmarszczki się nos, a ktoś może pokryć go dezodorantem lub perfumami, ale nie możesz się oprzeć. Jaka jest za tym logika?

Uważa się, że wygląd i zachowanie danej osoby zależą od tego, jak opierasz na nich swoją atrakcyjność. Ale nos wie, że w naturalnym zapachu człowieka jest coś, co wiele mówi, co nasuwa pytanie: czy my, jako ludzie, wysyłamy sygnały węchowe tej płci? ??

Feromony: Magnetyzm Przyrody

Nieludzie w królestwie zwierząt nie mogą używać sztuczek podobnych do ludzkich, aby zwabić towarzyszy. Kiedy widziałeś szympansa obsługującego innego szympansa w barze lub kiedy delikatnie namówiłeś innego psa, żeby wrócił do domu? Zwierzęta zwykle polegają na niewerbalnych metodach uwodzenia potencjalnych małżonków, a zapachy są jednymi z najsilniejszych.

Naukowcy od dawna potwierdzają obecność feromonów u zwierząt. Termin ten był wcześniej badany, ale został wymyślony w 1959 roku przez naukowców Petera Carlsona i Martina Ruschera. Feromony są czasami określane jako cząstki unoszące się w powietrzu, które wywołują reakcje u przedstawicieli tego samego gatunku. Błędem byłoby uogólnianie wszystkich feromonów jako atrakcyjnego koktajlu chemicznego dla członków twojego gatunku. W wielu gatunkach feromony służą również do oznaczania terytoriów i wykazywania agresji, zniechęcając w ten sposób konkurentów tego samego gatunku lub inne zwierzęta do atakowania przez nich.

Nie ulega jednak wątpliwości, że feromony płciowe są niezbędne do działania zwierząt. Wypuszczając feromony, zwierzęta mogą sygnalizować sobie nawzajem, że chcą dokonać inwazji. Mężczyzna, kobieta lub obaj dostarczają wskazówek do mniej subtelnego i zmysłowego zapachu. Na przykład samica motyla wydziela feromon i wysyła wiadomość, że jest płodna, a dzik używa swojego feromonu do selekcji dzika. Te feromony są niezwykle inteligentne w utrzymywaniu ruchu gatunków. Na przykład chów wsobny często powoduje nieprawidłowości genetyczne u potomstwa, więc feromony mogą faktycznie przestraszyć członków tej samej rodziny.

Perfumy o seksapilu: czy można polegać tylko na nosie, aby znaleźć partnera?

O dziwo, tylko ludzie mogą znaleźć hormony płciowe w królestwie zwierząt przez naukowców. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją. Noworodki są naturalnie przyciągane do piersi matki, ponieważ ich najostrzejszym zmysłem jest węch.

Według badań Smithsonian z 2005 roku, gejów pociągają perfumy innych gejów, a heteroseksualnych mężczyzn pociąga kobiecy pot. Dlatego nietrudno zgadnąć, że feromony istnieją w ludzkim ciele. Naukowcy po prostu nie mogą określić dokładnej tożsamości chemicznej i związków, które mogą wytwarzać zwierzęta.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy ludzkie feromony istnieją naukowo. Ponieważ mamy tę zaletę, że możemy polegać na naszych zmysłach i osądzie, aby przyciągać. Może wyglądasz jak osoba lub lubisz jej osobowość. Jesteśmy mniej zależni od zmysłu węchu niż inne zwierzęta.

Ale to nie kończy namiętnego poszukiwania ciekawości i miłości. Nowy trend randkowy zwany imprezami feromonowymi ma zademonstrować, że nauka jeszcze nie potrafi. Nosiliśmy T-shirty, spaliśmy przez trzy noce z rzędu, włożyliśmy do plastikowej torby, a przedstawiciele płci przeciwnej zabrali ją do baru, żeby powąchać. Każdy, kogo przyciągną Twoje perfumy, zrobi zdjęcie w Twojej torbie i możesz zdecydować, czy chcesz się z Tobą skontaktować, czy nie. Niewiele jest statystyk na temat jego skuteczności

Dodaj komentarz