Kategorie
Perfumy

Keiko Mecheri Bois Satin- Waniliowa wizja

flakon perfum
Trudno mi uwierzyć, że minęło już tak wiele lat, odkąd po raz pierwszy spróbowałam Keiko Mecheri Loukhoum, jej pierwszych perfum.

Być może nie ma bardziej emblematycznego pierwszego zapachu z tej linii niż Loukhoum dla tej niszowej marki. Przez lata pani Mecheri nieustannie badała wszystkie potencjalne ścieżki prowadzące do tego oryginalnego wydania.

Zawsze wyobrażam sobie całą linię jako rodzaj pachnącego drzewa genealogicznego z Loukhoum jako solidnym pniem, z którego odchodzą inne zapachy. Pani Mecheri znalazła podatny grunt i nieustannie go uprawia, wytwarzając fascynujące kompozycje. Najnowsze wydanie Bois Satin jest trochę bliższe Loukhoum niż niektóre z nowszych wydawnictw i jako taki wydaje się być cyklicznym powrotem do początku nowego cyklu twórczego.

Wiele z najlepszych linii perfum ma charakterystyczną nutę lub akord, a tym, co łączy Keiko Mecheri, jest użycie wanilii. Wanilia jest prawdopodobnie najbardziej komfortowym zapachem, ale perfumiarka przez lata umiejętnie prezentowała swoje różnorodne osobowości. Bois Satin to aromat wanilii, który stał się egzotyczny dzięki dodatkowi szafranu. Cytrusowe, kwiatowe i ambrowe wykończenie w połączeniu z waniliowym kręgosłupem tworzy kojący, niekonwencjonalny zapach wanilii.

Bois Satin otwiera się jasną mandarynką, dodając cytrusowego blasku nad wanilią i szafranem. Oś waniliowo-szafranowa, wokół której obraca się ta esencja, początkowo pachnie jak gourmand, ale dość szybko staje się miękkim korzennym ciepłem. Pozostaje tak przez cały czas. Nutami serca są jaśmin i róża, to moja ulubiona część rozwoju i utrzymująca się bardzo długo. Baza to bursztyn i paczula i jest bardziej bursztynowa niż paczula. Razem z wanilią jest to miękka, pachnąca poduszka do przytulenia, której trwałość wynosi 8-10 godzin.

Pani Mecheri mogła być jedną z oryginalnych niezależnych perfumiarek, ale Bois Satin pokazuje rozwój swojej estetyki od czasu Lokhoum. Pokazuje dyrektora kreatywnego, który wciąż znajduje nowe ścieżki do eksploracji. Mam nadzieję, że niedługo doda więcej gałęzi do tego drzewa genealogicznego.

Dodaj komentarz