Kategorie
Perfumy

Penhaligon’s Bayolea- Proste przyjemności

przykładowe perfumy
Wybierając perfumy do noszenia przez większość dni, prawdopodobnie zdecyduję się na coś pełnego fascynujących niuansów i wielu poziomów rozwoju. Są też takie dni, w których chcę, aby moje perfumy dawały mi je prosto w płynnym przejściu od nut górnych do bazowych. Zawsze jest kilka nowych zapachów, które zachwycają mnie żywą progresją zwykłych składników Najnowsze perfumy dla prostoty to Bayolea firmy Penhaligon.

Penhaligon wypuścił Bayolea jako linię pielęgnacyjną dla mężczyzn z pełnym zakresem usług o nazwie The Gentleman’s Grooming Range. Woda toaletowa jest częścią kolekcji obejmującej produkty do golenia, żel do kąpieli, peelingi do twarzy, produkty do włosów i dezodoranty. Wszystko niesie ze sobą podstawowy zapach EDT. W przypadku czegoś, co musiało zostać dostrojone w wielu różnych zastosowaniach, perfumiarz Mike Parrott był sprytny, aby zachować elementarną konstrukcję. Co nie jest równoznaczne z nudą. Na każdym etapie rozwoju Bayolea pan Parrott dodaje jeden składnik, aby dodać kontekstowe szczegóły. To sprawia, że zapach podróżuje od cytrusów przez pikantne kwiaty do paczulowej bazy paczuli. Proste, ale z kilkoma ciekawymi przydrożnymi atrakcjami po drodze.

Bayolea otwiera się czymś, co na pierwszy rzut oka wydaje się być tradycyjnym cytrusowym otwarciem złożonym z mandarynki, tangerynki i cytryny. Tyle że cytryna to nie cytryna, ponieważ perfumiarz zamiast niej używa trawy cytrynowej. Dodaje też odrobiny zieleni i odrobiny dalekowschodniej egzotyki. Nutami serca są lawenda i neroli połączone z zielonym kardamonem i czarnym pieprzem. Bardzo podoba mi się fakt, że perfumiarze zaczęli używać przypraw, aby podkreślić ziołową jakość dobrej lawendy. Tak jest w tym przypadku, ponieważ zielona kolendra zbiera zieleń trawy cytrynowej i przechodzi w bardziej zieloną, bardziej ziołową lawendę, która ma bardziej prawdziwy charakter. Szczypta czarnego pieprzu utrzymuje ją w kierunku ziołowej strony, a neroli działa jako nuta równoważąca, aby nie posunąć się zbyt daleko. Nuty bazy skupiają się na bogatej paczuli otoczonej cedrem i drzewem sandałowym.

Bayolea ma 10-12 godzin życia i przeciętną projekcję. Muszę pogratulować panu Parrotowi stworzenia zapachu, który sprawdza się w tak wielu różnych zastosowaniach. Posiadam również próbki produktów do golenia i mycia twarzy. Bayolea działa przez całą moją poranną toaletę, ponieważ Parrott utrzymuje, że to proste. Czasami proste przyjemności to wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć dzień.

Dodaj komentarz