Kategorie
Perfumy

Tytoń – Moja ulubiona nuta w perfumach

perfumy
Nie jestem pewien, co sprawia, że ​​chcę używać perfum tytoniowych podczas zimowych dni i wieczorów, kiedy za oknem panuje totalny brak zieleni i widać martwe ośnieżone drzewa. Jak w zegarku zaczynam je nosić od stycznia do lutego. Mam ich wiele w swojej kolekcji, a do pięciu wybranych przeze mnie z łatwością mogą dołączyć kolejne. Jeśli tak jak ja pragniesz perfum tytoniowych w te zimowe dni, oto moja ulubiona piątka.

Aramis Havana została skomponowana w 1994 roku przez zespół perfumiarzy składający się z Nathalie Feisthauer, Edouarda Flechiera i Xaviera Renarda. Hawana była ostatnią z umierającej rasy, ponieważ w morzu świeżych zapachów była potężną, owłosioną klatką piersiową. To potęga z absurdalnie złożonym, wypełnionym tytoniem sercem, które powinno rozpadać się pod własnym ciężarem. Perfumiarze wrzucili do formuły dwanaście składników, aby uchwycić noc rumu i cygar w ostatnich dniach Starej Hawany. Produkcja esencji została przerwana na jakiś czas, zanim wróciła cztery lata temu w zasadzie nietknięta. Był to jeden z najwspanialszych zapachów lat 90. i dziś spokojnie wytrzymuje próbę czasu.

Podczas gdy wielu zwraca się do tytoniu i rumu, myśląc o Hawanie, w Habanita de Molinard z 1921 r. przypomina sobie, że Kuba jest wyspą tropikalną. To zasługa kwiatowego serca z jaśminu, róży i ylang-ylang. Z kwiatowych akordów wznosi się tytoniowy akord, który wije się wśród bukietu w sercu. Gdy chcę też trochę kwiatów z tytoniem, sięgam po Habanitę.

Jeśli istnieje flagowy zapach z kolekcji Tom Ford Private Blend, to bardzo dobrze może być nim Tobacco Vanille z 2007 roku. Perfumiarz Olivier Gillotin bierze nie tylko liście tytoniu, ale także kwiat tytoniu. Całość doprawia imbirem, goździkami, anyżem i kolendrą. Obiecana wanilia pojawia się i dopełnia ten niezwykle komfortowy zapach. W mroźną noc Tobacco Vanille działa jak przytulny kaszmirowy sweter w pachnącej formie.

Back to Black marki Kilian to jedne z najwspanialszych nowoczesnych perfum. Ich autorka Calice Becker stworzyła w 2009 roku ostateczną iluzję węchową. Stworzyła perfumy tytoniowe bez użycia tytoniu. W rezultacie ten sztucznie skonstruowany akord tytoniowy ma więcej głębi i niuansów niż jakiekolwiek perfumy tytoniowe, które posiadam. Gdy wczesne nuty zaczynają gromadzić się na twojej skórze, aż po kilku minutach otoczy cię zapach narkotycznego tytoniu, to wszystko jest sztuczką. Myślę, że to jedno z nowoczesnych arcydzieł perfumerii.

Diptyque Volutes z 2012 autorstwa perfumiarza Fabrice’a Pellegrina wdarło się do mojej rotacji tytoniowej na najwyższym poziomie, przynosząc kilka innych moich ulubionych nut zapachowych. Monsieur Pellegrin miesza nieśmiertelnik, mirrę i siano, aby dodać różne słodkie składniki i odróżnić słodkie aspekty tytoniu. Pikantne nuty różowego i czarnego pieprzu dodają szorstkości całemu gładkiemu słodkiemu tytoniowi. Jeśli uważasz, że masz wystarczająco dużo zapachów tytoniowych, wypróbuj Volutes, być może zechcesz znaleźć miejsce na jeszcze jeden.

Dodaj komentarz